Lekcje, szkolenia i kursy

Pokolenie Silver w ataku. Jak przygotować ofertę pod kątem dojrzałych potrzeb?

  Nazwa „Srebrne Tsunami” zaczęła funkcjonować ze względu na tempo starzenia się populacji. Polskie społeczeństwo starzeje się najszybciej w Unii Europejskiej*. Z jednej strony przybywa osób starszych, z drugiej zmniejsza się liczba mieszkańców. Prognozy zakładają, że w 2035 r. niemal co czwarty Polak będzie miał powyżej 65 lat. Za kolejnych 15 lat – już co… Czytaj dalej »

Fakty i mity o pokoleniu Z. Co warto wiedzieć, żeby zainteresować ich swoją ofertą?

  Pokolenie Z inaczej zwane jest również postmillenialsami, generacją Z, pokoleniem internetowym czy pokoleniem C. Granica określająca przedział wiekowy jest co prawda płynna, ale w dużym uogólnieniu chodzi o osoby urodzone po 1995 roku. Co jest najbardziej charakterystyczne dla tej grupy osób – przedstawiciele tej generacji nie pamiętają świata bez Internetu, mediów społecznościowych i telefonów… Czytaj dalej »

12 najważniejszych trendów na rynku beauty w 2020 roku

  Znajomość trendów jest kluczowa, jeżeli weryfikujesz ofertę swojej firmy. Bo przecież chcesz jak najlepiej dopasować usługi do wymagań swoich klientów. Żyjemy w niezwykle dynamicznie zmieniającym się świecie i nie można być wyłącznie obserwatorem zmian. Jeśli masz prowadzić dochodowy biznes, musisz wprowadzać zmiany do swojej firmy. Warto zatem wiedzieć, co czeka branżę beauty w 2020… Czytaj dalej »

Skuteczne kampanie na Facebooku w branży beauty

Skuteczne kampanie reklamowe na Facebooku w branży beauty

  Facebook Ads jest jedną z największych platform reklamowych na świecie. Korzystając z jej możliwości, tysiące marketerów i przedsiębiorców skutecznie promują produkty i usługi. Dzięki temu artykułowi poznasz tajniki tworzenia kampanii reklamowej w Facebook Ads. Dowiesz się, jak skutecznie promować swoją markę. Przeczytasz, jak dotrzeć do swojej grupy docelowej i jakie formaty reklam masz do… Czytaj dalej »

Promocja okolicznościowa

promocja okolicznosciowa

  W ciągu roku znajdziesz tylko kilka dat, kiedy możesz się spodziewać najbardziej wzmożonego ruchu: Dzień Kobiet, Dzień Matki, walentynki, święta Bożego Narodzenia. Dla Ciebie to dobre okazje, by zdobyć nowych klientów i uaktywnić tych, których już dawno nie było w Twoim salonie. Z drugiej strony zwiększona liczba klientów i zapytań sprawia, że zapominasz o… Czytaj dalej »

Co w Google piszczy, czyli tajniki tworzenia reklam Google Ads

google ads w salonie beauty

Jeśli chcesz skutecznie wypromować swój biznes w internecie, nie wystarczy, że będziesz mieć stronę internetową. Potrzebujesz dać się zauważyć swoim przyszłym klientom. Dzięki jednej z największych platform reklamowych, jaką jest Google Ads, możesz docierać do nich za pomocą różnych formatów reklam. Informacje zawarte w tym artykule ułatwią Ci stawianie pierwszych kroków w promocji online. Dowiesz… Czytaj dalej »

Złote przykazania dobrego pisania, czyli jak tworzyć teksty promujące salon – cz. II

jak dobrze pisac

  W poprzedniej lekcji wyjaśniłam Ci, jakimi zasadami rządzi się pisanie dłuższych tekstów (np. na bloga i do prasy) oraz na czym polega stosowanie fraz pod SEO. Tym razem skupię się na formach krótszych – opowiem Ci, jak pisać dobre treści do kampanii SMS i e-mail, skuteczne posty do mediów społecznościowych oraz teksty na ulotki… Czytaj dalej »

Złote przykazania dobrego pisania, czyli jak tworzyć teksty promujące salon – cz. I

jak dobrze pisac

  Content marketing, z którym związany jest temat tej (i następnej) lekcji, to niezwykle skuteczna metoda promowania salonów beauty. Jednym z jego podstawowych elementów są treści pisane – artykuły, posty, maile, SMSy, teksty na ulotkach itp., które przynoszą salonom cały wachlarz korzyści: pomagają budować wizerunek ekspertów oraz pozytywny wizerunek marki, ułatwiają zdobywanie sympatii i zaufania… Czytaj dalej »

Jak prowadzić profil salonu na Instagramie, aby pozyskiwać nowych klientów?

Jak prowadzić profil na Inistagramie?

  Instagram jest idealnym kanałem promocji dla Twojego salonu. Dlaczego? To właśnie w tym medium za pomocą atrakcyjnych zdjęć i filmów pokażesz efekty swojej pracy i niesamowite metamorfozy klientów. W ten sposób zyskasz zaufanie odbiorców i zachęcisz ich do rezerwacji wizyty. Na Instagramie pokażesz również ludzką stronę swojej firmy, nawiążesz więź z followersami, a przecież… Czytaj dalej »

Osiągnij efekt WOW w swoim salonie beauty!

wow

  Efekty WOW to te wszystkie drobiazgi, które wpływają na finalną całość i sprawiają, że goście salonu czują się zawsze wyjątkowo. Odnosi się to do odczucia emocjonalnego, które towarzyszy klientom już od pierwszego kontaktu z salonem. Są to wszelkie aspekty, które tworzy się poprzez atmosferę, czynniki wyróżniające, dbałość o szczegóły – i które docelowo wywołują… Czytaj dalej »