Program do zapisywania klientów

Zeszyt pełen chaotycznych notatek i przekreśleń nie musi być Twoją codziennością. W dobie nowoczesnych rozwiązań możesz mieć w salonie wirtualnego recepcjonistę, czyli system do zapisywania klientów.

Harmonogram zadań

Elektroniczny terminarz do zapisywania klientów pozwala na notowanie umówionych wizyt, ale pomaga także w organizacji pracy zespołu. System ma funkcję planowania grafiku, a raz stworzony harmonogram można skopiować na kolejne tygodnie czy miesiące.

Narzędzie to może się przydać również w rozdzielaniu i priorytetyzowaniu zadań. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy zawsze będą wiedzieć, co mają do zrobienia i które obowiązki są najważniejsze. W razie wątpliwości plan dnia jest dostępny online z każdego urządzenia, więc można do niego zerknąć w każdej chwili.

Automatyzacja codziennych zadań
Karta klienta

Obsługa klienta

Obok sprawnego planowania pracy, najważniejszą kwestią w każdym salonie urody jest dbanie o jakość obsługi dostarczanej klientom. Warto więc korzystać z rozwiązań, które mogą to zadanie nieco ułatwić.

Nowoczesny kalendarz do zapisywania klientów posiada bazę wraz z indywidualnymi kartami, w której można odnotowywać, a później wyszukiwać informacje – dane kontaktowe, preferencje klientów czy przeciwwskazania do zabiegów.

System zapisuje także dane na temat każdej ze zrealizowanych wizyt, masz więc dostęp do historii sprzedaży, a zużycie produktów jest na bieżąco aktualizowane.

rezerwacje online

Rezerwacja online

Oszczędza czas Tobie i Twoim klientom. Możesz umożliwić im rezerwowanie wizyt przez internet o dowolnej porze, z dowolnego urządzenia z internetem.

social media

Integracja z Facebookiem

Większość Twoich klientów korzysta z Facebooka. Możesz udostępnić im opcję umawiania się wprost z Twoich kanałów w social media – np. z profilu na Facebooku.

marketing salonu

Marketing Automatyczny

System do zapisywania klientów może pomóc także w komunikowaniu się z nimi. Marketing Automatyczny to narzędzie pilnujące, by klienci o Tobie nie zapomnieli.

Zmotywowany zespół

Dobra organizacja pracy i zapewnianie najwyższej jakości obsługi są możliwe tylko wtedy, jeśli w salonie działa dobry, kompetentny i odpowiednio zmotywowany zespół. Zbudowanie zgranej drużyny wymaga czasu i odpowiedniego wsparcia.

Program do zapisywania klientów, taki jak Versum, może pomóc Ci w zarządzaniu zespołem, monitorowaniu jego wyników (a co za tym idzie – reagowaniu, gdy zajdzie taka potrzeba), a także w sprawiedliwym rozliczaniu pracowników, z uwzględnieniem ewentualnych napiwków i prowizji.

zmotywowany zespol
kontrola

Kontrola nad biznesem

Aby sprawnie rozwijać swój biznes, musisz dobrze go znać. Mowa tu przede wszystkim o bieżącym monitoringu kondycji firmy oraz świadomości jej słabych i mocnych stron. Kiedyś było to możliwe tylko dzięki długim godzinom spędzonym na przygotowywaniu skomplikowanych statystyk. Dziś można inaczej.

Oprogramowanie do zarządzania salonami tworzy potrzebne zestawienia i raporty oraz na bieżąco je aktualizuje. Kontrolowanie sytuacji biznesu i planowanie kolejnych kroków na drodze do sukcesu jest więc dużo łatwiejsze i nie wymaga tak wielkiego wysiłku.