Jakie kanały social media wykorzystać do promocji salonu urody?

Czerwiec 10, 2015

Pinterest

Pinterest to kolejny portal nastawiony na treści wizualne. Według Megapanelu w marcu 2015 serwisu używało ok. 1,7 mln osób***. Co ważne, na Pinterest ponad 80% użytkowników to kobiety, które interesują się designem, wyposażeniem wnętrz, modą, kosmetykami, nowymi trendami, gadżetami.

06

 

Co oferuje Pinterest? Serwis jest postrzegany jako miejsce, w którym agregujemy zdjęcia – inspiracje na przyszłość. Przykładowo możemy sobie zrobić tablicę tematyczną, gdzie będziemy gromadzić zdjęcia fryzur, które nam się podobają, makijaży, wzorów na paznokciach, które chcemy sobie zrobić w przyszłości, czy kosmetyków, które chcemy kupić.

Jak salon kosmetyczny czy fryzjerski może wykorzystać Pinterest? Na pewno serwis pomoże nam przybliżyć salon osobom zainteresowanym naszymi usługami, a z drugiej strony także czerpać inspiracje o najnowszych trendach w branży.

Tablice mogą być podzielone zgodnie z tematami:

  • najnowsze fryzury (wykonane przez salon lub na konkursach fryzjerskich),
  • zabiegi (zdjęcia z konkretnych zabiegów),
  • pracownicy (przybliżone sylwetki pracowników salonu),
  • salon (wygląd salonu, oferowane usługi),
  • kosmetyki (produkty używane w salonie),
  • klientki (osoby przed zabiegami w naszym salonie i po nich),
  • inspiracje (wystrój nowoczesnego salonu kosmetycznego).

Żeby zaczerpnąć nieco inspiracji, zajrzyjmy tutaj:

07

 

Warto dać kobietom dostęp do ciekawych zdjęć (wielu zdjęć!) z naszego salonu, podpisać je dokładnie, dodać link do strony WWW czy profilu na Facebooku. Jeżeli tego dopilnujemy, zdjęcia dodane przez inne osoby na ich profilach będą miały odnośnik do nas.

Zdjęcia w serwisie Pinterest są ze sobą powiązane – kiedy oglądamy wybrane fotografie, na dole pojawiają się kolejne podobne, a po kliknięciu w nie wyświetlają się następne. Pinterest to serwis, w którym użytkowniczki spędzają sporo czasu – w dużym stopniu zawdzięczają to tym powiązanym zdjęciom.

Dodając zdjęcie na Pinterest, nie musimy się troszczyć o konkretny rozmiar fotografii. Można załadować każdy format i układ (kwadratowe, prostokątne, podłużną infografikę).

08

 

Jak dodać zdjęcie w serwisie Pinterest? Nic prostszego – po prostu klikamy na „+” w prawym dolnym rogu i dodajemy zdjęcie z komputera lub wklejamy link do strony WWW naszego salonu, Pinterest automatycznie ją przeszuka, aby znaleźć obrazki.

1 2 3 4 5Następna strona

Dodaj komentarz

  • (will not be published)