W jaki sposób zaproponować kurację pielęgnacyjną w salonie?

Marzec 16, 2016
W jaki sposób zaproponować kurację pielęgnacyjną w salonie 1 (lead)

 

Punktem wyjścia do przedstawienia propozycji kuracji pielęgnacyjnej w salonie jest wykonana diagnoza oraz poinformowanie klientki o jej wynikach.

Diagnoza może brzmieć następująco:

„Ma pani świetne włosy. Jest ich dużo i są grube. Nie mniej jednak, zauważyłam, że są przesuszone. straciły połysk oraz są szorstkie w dotyku. Co o tej porze roku nie jest przypadkiem odosobnionym, bo po lecie włosy z reguły tak wyglądają.”

Lub:

„Podczas diagnozy, zauważyłam, że skóra głowy jest w dobrej kondycji, a włosy są delikatne (cienkie) i pozbawione gęstości”.

Możesz też stwierdzić:

„Gratuluję, ma pani piękne, zdrowe włosy. Widać, że dba pani o nie.”.

Zawsze staraj się na wstępie powiedzieć coś dobrego na temat włosów. Kiedy to mówisz, stań za klientką. Wówczas, twój głos będzie rozlegał się dookoła. Niech wszyscy słyszą. Klientce będzie na pewno miło. Natomiast, jeśli przechodzisz, do tego, co we włosach wymaga „naprawy”, przejdź do przodu i stojąc tyłem do lustra, mów wprost do klientki, aby tylko ona słyszała. Będzie ci wdzięczna za to, że łamliwość, suchość, szorstkość jej włosów pozostanie waszą tajemnicą.

Jeśli już poinformowałeś klientkę, jaką ma skórę głowy i w jakiej kondycji są jej włosy, teraz kolej na receptę. Przeprowadzając diagnozę, jesteś jak lekarz, który po zidentyfikowaniu dolegliwości pacjenta, stara się rozwiązać jego problem, wypisując zalecenia na recepcie. Podobnie i Ty, musisz „wystawić receptę”, którą w tym przypadku będzie propozycja kuracji pielęgnacyjnej w salonie. Nie zakładaj z góry, że klientka nie zgodzi się na kurację. Nawet jeśli, ma przecież do tego prawo. A Ty, podobnie jak lekarz, który nie ma wpływu na to, czy pacjent wykupi receptę, również nie masz wpływu na ostateczną decyzję klientki. Natomiast, Twoim obowiązkiem jest poinformowanie jej o kondycji włosów oraz doradzenie, co należy zrobić, aby włosy odzyskały swoją witalność i podkreślały efekt wykonanej fryzury. Bowiem porada ta, stanowi integralną część kompleksowej usługi, po którą klientka przyszła do salonu.

Uwaga: propozycja kuracji pielęgnacyjnej nie odnosi się tylko do kobiet. Coraz więcej mężczyzn również przywiązuje wagę do swojego wyglądu. Co oznacza, że dbają oni również o włosy i coraz chętniej poddają się zabiegom poprawiającym kondycję oraz wygląd włosów.

Propozycję zabiegu, możesz przedstawić wykorzystując METODĘ HAMBURGERA. Czy wiesz z ilu części składa się hamburger? Nie licząc dodatków, z trzech. Podobnie i propozycja pielęgnacji w salonie składa się z trzech części.

AV_kuracja na wlosy

 

Na koniec, powinieneś oczywiście zapytać o „sakramentalne TAK”, co w tym przypadku oznacza pytanie: czy klientka chciałaby wykonać zabieg pielęgnacyjny.

1 2Następna strona