Lekcje, szkolenia i kursy

Rejestracja salonu w bazie danych odpadowych – co warto wiedzieć?

BDO

  Od stycznia 2020 roku działa BDO, czyli baza danych odpadowych, która wprowadziła mnóstwo zamieszania nie tylko w branży hair & beauty. Jak zwykle, gdy wchodzą w życie nowe przepisy prawne, pojawia się wiele pytań i niejasności. Z założenia baza powstała, aby kontrolować wytwarzanie i przetwarzanie odpadów oraz ograniczyć związane z tym nieprawidłowości. O tym,… Czytaj dalej »

Formularz zgody na zabieg oraz odpowiednie ubezpieczenie – czyli o roszczeniach klientów

Formularz zgody na zabieg

  Prowadzisz salon kosmetyczny, masz mnóstwo zadowolonych klientów, którzy opuszczają Twój gabinet z uśmiechem na twarzy. Klienci wracają, biznes się kręci, wszyscy są szczęśliwi. Piękny scenariusz, którego życzyłby sobie każdy gabinet kosmetyczny. Rzeczywistość to jednak nie bajka. Niektórzy klienci bywają trudni, usługa może ich nie satysfakcjonować, a co gorsze, nie każdy zabieg musi się udać…… Czytaj dalej »

Odpowiedzialność prawna fryzjera i kosmetyczki

Zarówno fryzjer, jak i kosmetyczka ponoszą odpowiedzialność za wykonywane przez siebie usługi. Ze względu na źródło powstania odpowiedzialności można co do zasady wyróżnić dwa jej rodzaje: odpowiedzialność kontraktową i odpowiedzialność deliktową. Odpowiedzialność kontraktowa W pierwszej kolejności wyróżnić należy tzw. odpowiedzialność kontraktową, czyli odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy. Kwestie związane z tym rodzajem odpowiedzialności… Czytaj dalej »